Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

fabricating

PCB собрание

ltem параметар Напомена
Минимална проред (мил) 3/3 Завршени дебелина бакар: 0.5OZ
Минимална ширина на прстен (мил) Во текот на дупка (преку дупка) 3mil 3mil (LC дупка) 3mil  
мин на решетка Плоча thicknessBoard Дебелина <2.0mm0.2mm плоча thicknessBoard Дебелина <1.2mm0.1mm

Плоча дијаметар thicknessBoard дебелина ≤ 2.0mmThick

Макс Плоча Дебелина Еднокреветни, двокреветни одбор Повеќеслојни 8.0mm Board8.0mm  
Минимална дебелина Еднокреветни, двокреветни одбор Четирицифрена слој Board0.2mm

Шест-слој board0.4mm

Осум-слој одбор 10-слој Board0.6mm

 
максимална големина Еднокреветни, двокреветни одбор Повеќеслојни 600 * 1100mm Board600 * 1100mm  
Максимален број на слоеви 46 Подови  
лемење Зелена нафта прозорецот (MIL) 2/4
зелена нафта Bridge (MIL) 4 Боја: бела,
црна, сина, зелена, жолта, црвена, итн
 
карактер Линија ширина мин (мил) 5/8
Боја: бела, жолта, црна, итн
 
површинска обвивка Прскање калај, галванизација никел / злато, хемиски никел / злато, потопување калај, потопување сребро, анти-оксидација, прскање чиста калај, итн  
плочести FR4, со висока фреквенција плоча, тефлонски, алуминиум база, бакар база, дебела copperfoil, халоген-слободен материјали, Arlin, Роџерс, Cem-1, cem-3 Мешан диелектрична настани, флексибилни плоча, мека и тврда сврзување плоча  

Manufa Cturing процесиWhatsApp Online Chat !