Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Што услугата имате?

FASTPCBA: Ние обезбедуваме клуч решение, вклучувајќи ПХБ изработка, SMT, вбризгување на пластика и метал, конечниот собранието, тестирање и други услуги со додадена вредност.

Кои се главните производи на вашиот ПХБ / PCBA услуги?

FASTPCBA: Нашите ПХБ / PCBA услуги се главно за индустрии, вклучувајќи медицински, автомобилската индустрија, комуникација.

Е FASTPCBA фабрика или трговско друштво?

FASTPCBA: FASTPCBA е фабрика со ПХБ фабрика се наоѓа во Кина

Можеме ли да ја испита квалитетот во текот на производството?

FASTPCBA: Да, ние сме отворени и транспарентни на секој производен процес со ништо да се сокрие. Ние го поздравуваме клиент увид производствениот процес и да се провери во куќата.

Како можеме да се обезбеди на нашите информации не треба да ги споделите со трети лица да ја видите нашата дизајн?

FASTPCBA: Ние сме подготвени да го потпише НДА ефект од страна на клиентите локалниот закон и ветува дека ќе се задржи на податоци на клиентите со висок доверливи ниво.

Што датотеки потребни за да се добие понуда од вас?

FASTPCBA: За PCB понуда, ве молиме наведете Гербер податоци / датотеки и укажување на сродните технички барања, како и некои посебни барања, ако го имате.

PCBA за понуда, ве молиме наведете Gerber податоци / датотеки и, исто така Бум (сметка на материјали), и ако ви треба на нас да се направи тест функција, Ве молиме исто така, обезбеди тест настава / постапка.

Што е стандард рок на испорака?

FASTPCBA: Условите за испорака на EXW, FCA, ФОБ, DDU итн сите се достапни врз основа на секоја понуда.

Колку време е потребно за PCB цитат?

FASTPCBA: Нормално 24 часа до 48 часа, веднаш штом добијат внатрешна инженер оцени потврда.

Дали имате било какви минимум цел количество (MOQ) барање?

FASTPCBA: Не, ние не треба да MOQ барање, ние може да ги поддржи вашите проекти од прототипови за масовно продукции.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Online Chat !