Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Колку долго е SMT цитат циклус за државата?

SMT чип производители не можат брзо да го цитирам е првиот разгледување на клиентите, Jingbang доби поголемиот дел од корисниците генерално постои проблемот е во тоа што кога цитат може да се обработи кога обработката крпеница, кога може да ми даде?

Jingbang им кажа на сите: Прво, тој добил информации котација на клиентот, а потоа спроведе податоци преглед, и на клиентите потврдено дека не постои проблем да се испрати на набавки да се направи понуда. Куповната цена е врз основа на податоците на производство и цената е генерално 1-4 дена. Циклусот на понуда за општата клиенти барање SMT печ еден-стоп услуга е во рок од 4 дена. Еден едноставен SMT печ цитати се брза, 2 часа брз одговор.

20180427134939_1361

 


Време на мислењето: Април-27-2018

WhatsApp Online Chat !