Безбедност и заштита Мека одбор - Кина Fastpcba технологија
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Безбедност и заштита Мека одбор

Краток опис:

FASTPCBA технологија копродукции, Ltd е професионална производител на ПХБ во Кина, Шенжен. Со 14 години на развој, FASPCBA претвора во прва класа производителот на ИЧР PCB, со производствен капацитет од 35.000 квадратни метри. FASTPCBA е обезбедување на висок квалитет на голи ПХБ и PCB собранието на услуги, вклучувајќи компоненти извори, тест функција, Conformal слој и комплетна собранието за клиенти од целиот свет. Нашите агресивни бизнис стратегија ни овозможува да го испорача на високо конкурентни услуги за нашите ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  фабрика

  FASTPCBA технологија копродукции, Ltd е професионална производител на ПХБ во Кина, Шенжен. Со 14 години на развој, FASPCBA претвора во прва класа производителот на ИЧР PCB, со производствен капацитет од 35.000 квадратни метри. FASTPCBA е обезбедување на висок квалитет на голи ПХБ и PCB собранието на услуги, вклучувајќи компоненти извори, тест функција, Conformal слој и комплетна собранието за клиенти од целиот свет.
  Нашите агресивни бизнис стратегија ни овозможува да го испорача на високо конкурентни услуги за нашите спротивставени, конкурентна база на клиенти. Преку оваа стратегија, ние сме во состојба да се направи брзо, флексибилни решенија како одговор на променливите услови на пазарот и да се создаде вредност и бенефиции за клиентите.
  Како и за услугата, ние обезбеди 7days 24hours на on-line професионален пред-продажба, продажба и по-продажба на услуги да ги реши сите прашања во врска со наредбата. Секое време, било услов ќе добие брз одговор од нашите добро обучени и пријателски персонал за поддршка.
  Нашата главна пазар е Европа, Северна Америка, Австралија, Јужна Америка и Азија. ние ќе се стави многу напор да се изгради врска со повеќе клиенти во повеќе област. Сите ние сакаме да се направи, е да се поврзете на светот од страна на нашите производи, за споделување на вредност, среќа и успех со повеќе клиенти.

  тим

  Член

  Опис

  способност

  Sercive

  ПХБ и SMT собранието со еден-стоп услуга

  материјал

  ламинат материјали

  FR4, висок TG FR4, висока фреквенција, стипса, FPC

  сечење одбор

  Број на слоеви

  1-48

  Min.thickness за внатрешните слоеви

  (Дебелина Cu се исклучени)

  0.003 "(0.07mm)

  одбор дебелина

  стандард

  (0.1-4mm ± 10%)

  Мин.

  Енокреветна / Двокреветна: 0,008 ± 0,004 "

  4layer: 0.01 ± 0.008 "

  8layer: 0.01 ± 0.008 "

  Лак и пресврт

  <7/1000

  бакар тежина

  Outer Cu тежина

  0,5-4 0z

  Внатрешна тежина Cu

  0,5-3 0z

  дупчење

  големина мин

  0,0078 "(0.2mm)

  вежба отстапување

  ± 0.002 "(0.05mm)

  PTH толеранција дупка

  ± 0.002 "(0.005mm)

  NPTH дупка толеранција

  ± 0.002 "(0.005mm)

  залемени маска

  боја

  Зелена, бела, црна, црвена, сина ...

  Мин залемени маска clearanace

  0.003 "(0.07mm)

  дебелина

  (0.012 * 0.017mm)

  Silkscreen

  боја

  бела, црна, жолта, сина ...

  големина мин

  0.006 "(0.15mm)

  Е-тест

  функција за тестирање

  100% Функционални тест

  PCBA тестирање

  Х-зраци, ДУП за тестирање, функционални тестирање

  компонента извори

  Да

  Сертификат

  IATF16949, ISO9001

  Време на испорака:

  PCB

  3-12days

  PCBA

  8-20days

  Толеранција на PCB

  ± 5%

  Максимална големина на целната табла

  450 * 450mm

  MOQ

  NO MOQ (1pcs)

  завршна површина

  HASL, ENIG, потопување сребро, калај потопување, OSP ...

  PCB преглед

  Квадрат, круг, неправилни (со jigs)

  пакет

  QFN, BGA, SSOP, PLCC, LGA

  Под-собранието

  Пластика, метал, екран

   

  12 13 1415 16

  17 18 20 Контактирајте не

  Q1: Што Даватели имате?
  FASTPCBA: Ние обезбедуваме клуч решение, вклучувајќи ПХБ изработка, SMT, вбризгување на пластика и метал, конечниот собранието, тестирање и други услуги со додадена вредност.
   
  Q2:What are the main products of your PCB/PCBA services?
  FASTPCBA: Нашите ПХБ / PCBA услуги се главно за индустрии, вклучувајќи медицински, автомобилската индустрија, комуникација.
   
  Q3:Is FASTPCBA a factory or trade company?
  FASTPCBA: FASTPCBA is a factory with PCB factory located in China

  Q4: Можеме да ја испита квалитетот во текот на производството?
  FASTPCBA: Да, ние сме отворени и транспарентни на секој производен процес со ништо да се сокрие. Ние го поздравуваме клиент увид производствениот процес и да се провери во куќата.
   
  Q5:How can we ensure our information should not let third party to see our design?
  FASTPCBA: Ние сме подготвени да го потпише НДА ефект од страна на клиентите локалниот закон и ветува дека ќе се задржи на податоци на клиентите со висок доверливи ниво.
   
  Q6:What files required to get quotation from you?
  FASTPCBA: За PCB понуда, ве молиме наведете Гербер податоци / датотеки и укажување на сродните технички барања, како и некои посебни барања, ако го имате.
   
  PCBA за понуда, ве молиме наведете Gerber податоци / датотеки и, исто така Бум (сметка на материјали), и ако ви треба на нас да се направи тест функција, Ве молиме исто така, обезбеди тест настава / постапка.
   
  Q7:What is standard delivery term?
  FASTPCBA: Условите за испорака на EXW, FCA, ФОБ, DDU итн сите се достапни врз основа на секоја понуда.
   
  Q8:How long does it take for PCB quote?
  FASTPCBA: Нормално 24 часа до 48 часа, веднаш штом добијат внатрешна инженер оцени потврда.
   
  Q9:Do you have any minimum order quantity (MOQ) requirement?
  FASTPCBA: Не, ние не треба да MOQ барање, ние може да ги поддржи вашите проекти од прототипови за масовно продукции.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !